Kans op regen of buien op zondag
Ruben - 08/05/2020 - 10:56
Op basis van de laatste ontwikkelingen op de weerkaarten moet er op zondag rekening worden gehouden met buien. Hoe warmer het op zondag nog weet te worden, hoe feller de buien 's avonds zouden kunnen worden en hoe groter de kans op onweer.
En het ziet er op de weerkaarten toch wel steeds meer naar uit dat het rond de middag eerst nog 20 graden en meer zou kunnen worden in Limburg. Op voorwaarde dat er voormiddag nog niet teveel wolken aanwezig zijn om de opwarming in de kiem te smoren. Ergens in de loop van de namiddag zouden de koele luchtmassa's dan binnentrekken met een aanspannende, gure noordoostenwind.
Berekening weermodel ECMWF voor zondagnamiddag en - avond.
Berekening 14 uur tot 17 uur

Berekening 17 uur tot 20 uur:

Berekening weermodel GFS voor zondagnamiddag en - avond.
Berekening voor 14 uur tot 20 uur:

Berekening voor 17 uur tot 20 uur:

Ook in de neerslagpluim van zowel weermodel ECMWF als GFS zien we nu een duidelijk neerslagsignaal op zondag:
(lees verder onder de reclame)
Neerslagpluim weermodel ECMWF:

Neerslagpluim weermodel GFS:

Windrichting en windsnelheid op zondagavond: 4-5 Beaufort uit het noordoosten.

Temperaturen tegen 20 uur: sterke afkoeling

Lezingen
U kan Ruben Weytjens boeken voor een lezing op uw school, binnen uw bedrijf of voor uw vereniging.
Dit kan dus zowel overdag of 's avonds op weekdagen, maar eventueel ook tijdens het weekend. Ruben geeft lezingen die onder te verdelen zijn in 2 hoofdthema's: “Weer en klimaat” en “Noorderlicht en natuur in het noorden”. De lezingen duren meestal ongeveer 90 minuten, excl. 15 minuten pauze en een vragenrondje.